Informace o vývoji oprav jednotlivých úseků na komunikaci I/52

Opravy mostu přes vodní nádrž Nové Mlýny na I/52 pokračují bez komplikací podle plánu. Avizované dokončení prací ještě v letošním roce splníme. O víkendu jsme dokončili ¾ betonáže svrchní desky mostu. Do konce týdne bychom rádi, v závislosti na počasí, dokončili zbývající část.

Opravy úseku Nová Ves – Pohořelice (3780 m)

V rámci oprav tohoto úseku jsme v neděli dokončili první polovinu oprav. Jedná se o úsek v délce 3780 m. Včera jsme práce přesunuli na druhou polovinu vozovky a zahájili frézování povrchu silnice I/52. Opravy za 52,21 mil. Kč bez DPH budou hotové do konce října.

Hráz – Pohořelice (3800 m)

V rámci úplné uzavírky mostu přes VN Nové Mlýny opravujeme na silnici I/52 úsek 3,8 km z hráze směrem na Pohořelice (viz přiložená mapka). Aktuálně dokončujeme opravy křižovatky Pasohlávky – Iváň. Předpokládáme, že bude o víkendu hotová a průjezdná všemi směry bez omezení. Záležet bude samozřejmě také na přízni počasí. O přesném termínu dokončení budeme včas informovat. 

Bavory (5400 m)

Dalším úsekem, který chceme ještě opravit v rámci výše zmíněné uzavírky, je úsek Bavory, kde aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Podle toho, jak rychle se nám podaří zhotovitele vybrat, zahájíme práce. Minimálně polovinu oprav bychom chtěli zvládnout ještě letos. Záležet bude i na přízni počasí. Opravy povrchu silnice se týkají úseku v délce 5400 m. Výše investice činí 56 mil bez DPH.

Dále chystáme úpravu stykové křižovatky z místní komunikace od obce Pasohlávky a Aqualandu Moravia. Půjde o zbudování „vnitřního levého odbočení“ a zřízení odbočovacích a připojovacích pruhů. Vybudování nového sjezdu k ČOV a přesun autobusové zastávky. Aktuálně probíhá výběr nejvhodnější nabídky. Doba realizace akce je plánována na 6 týdnů. Rádi bychom vše stihli ještě letos. Záležet bude na průběhu výběrového řízení a také samozřejmě na přízni počasí. Také Vás budeme včas informovat.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Aktuální informace o aktivitách ŘSD v Jihomoravském kraji můžete sledovat na Twitterovém účtu ŘSD Jihomoravský kraj.

Pasohlávky -  úseky oprav 

S pozdravem
Mgr. Lucie Trubelíková
Tým komunikace
Ředitelství silnic a dálnic ČR
Fügnerovo nábřeží 5476,         760 01   Zlín
Mobil:     607 055 600
www.rsd.cz                lucie.trubelikova@rsd.cz

 

 

MĚSTO POHOŘELICE
Městský úřad Pohořelice

Informace

Vídeňská 699
691 23 Pohořelice

Podatelna tel.: 519 301 311
Fax: 519 424 552
E-mail: info@pohorelice.cz
El. podatelna: bližší informace
ID datové schránky: 5vjbzr8
Úřední hodiny:
pondělí: 08:00 do 11:00 a 14:30 do 16:30
středa: 08:00 do 11:00 a 14:30 do 16:30
Facebook profil Města Pohořelice

Facebook profil Města Pohořelice

On-line katalog knih
naší knihovny

Profil knihovny Města Pohořelice

16318

Hlašení do emailu

S ohledem na občany v částech města s nedostatečnou slyšitelností místního rozhlasu a pracující mimo území města, nabízíme možnost zasílání hlášení místního rozhlasu na zaslanou emailovou adresu.

Po zaslání kontaktní adresy na adresu sekretariat@pohorelice.cz s předmětem

hlaseni_do_posty

bude zasíláno hlášení místního rozhlasu.

  • KRIZPORT - Portál krizového řízení pro JmK
  • Czech POINT
  • HC Kometa Brno
  • Protikorupční linka 199
  • Family Point - místo pro rodinu