Pohořelice, ulice Polní, dosadba aleje

 

29010

 

Město Pohořelice v měsíci dubnu 2020 vysázelo 48 ks nových stromů - sakur.  Projekt Pohořelice, ulice Polní, dosadba aleje, je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

V období měsíce dubna došlo k výsadbě 48 ks stromů - dosadba současné aleje na ulici Polní. Dosadba byla navržena krajinnou architektkou Ing. Evou Wagnerovou, tak aby dodatečná dosadba korespondovala se stávajícími stromy sakur a aby nová linie aleje nebyla problematická vzhledem k prostorovým nárokům stávajících stromů.

Původní záměr města byl provést výsadbu za aktivní účasti veřejnosti a to v termínu 21.3.2020. S ohledem na vyhlášení nouzového stavu však musela být akce s veřejností zrušena. Ale ani tato mimořádná situace nezabránila tomu, že je město Pohořelice opět o něco "zelenější".

V dubnu bylo vysázeno 25 ks Prunus yedoensis a 23 ks Prunus subhirtella 'Autumnalis Rosea'  -neboli slivoň sakura.

První z vysázených  tj. Prunus yedoensis má širší korunu, květy jsou bílé se středovým malým červeným okem, tento kultivar bohatě kvete a  na podzim vybarví listy do oranžova.

Druhý druh stromu tj. Prunus subhirtella 'Autumnalis Rosea' má širší, nižší korunu s jemnou stavbou, květy malé, růžové, které nakvétají 2x v roce - 1x v dubnu a po druhé koncem roku (listopad).

Celkové náklady projektu:290 500,00 Kč

Z toho přislíbená dotace SFŽP činí 250 000 Kč.

Projekt je registrován na portálu výsadeb www.sazimebudoucnost.cz

Za realizační tým projektu Ing. Hana Mlýnková

  • KRIZPORT - Portál krizového řízení pro JmK
  • Czech POINT
  • HC Kometa Brno
  • Protikorupční linka 199
  • Family Point - místo pro rodinu