Slavnosti města Pohořelice - fotogalerie

Foto - X.ročník Slavností 2014

2. listopadu 2018

Foto - pátek 13.6.14, sobota 14.6.14, neděle 15.6.2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí 2016 - foto

20. června 2016

 

Letošní 12 ročník Slavností měl pestrý program a věříme, že si návštěvníci, každé věkové kategorie něco zajímavého našli. V pátek, v rámci akce Noc kostelů ve farním kostele sv. Jakuba Staršího se představil houslový virtuos Pavel Šporcl. Přednesl koncert Pocta Paganinimu. Světoznámý houslista se přiznal, že v Noci kostelů ještě nikdy nehrál, takže má v tomto směru premiéru. O Paganinim posluchačům prozradil, že hrál od svých 5 let 12 hodin denně, a tak to někam dotáhl. Když přicházel na pódium, dámy se prý do něho zamilovávaly a omdlévaly. „Já jsem také několikrát vystoupil na pódium, a nic,“ postěžoval si houslista a ukázal, že mu humor není cizí. Virtuos zahrál skladby zmíněného Paganiniho, Johanna Sebastiana Bacha a svoje vlastní. Z těch zaujala zejména variace na píseň Kde domov můj.

Na hlavním podiu zahájil Slavnosti, již tradičně  MášČasBand, poté vystoupil významný český rockový kytarista, skladatel, producent a pedagog Radim Hladík se skupinou Blue Effect. Večer zakončila skupina Galerie 20, která měla na slavnostech premiéru. Na podiu B vystoupila skupina Salvatori, Verona, Elbereth s Milošem Hořínkem, Tabák – Kabát Revival.

 Při sobotním zahájení, jsme kromě oficiálních hostů přivítali průvod dětí z mateřské školy. Doprovázeli je šermíři, kteří měli ležení ve škole na zahradě, kde odpoledne slavnostně proběhlo pasování předškoláků na školáky.

Po vystoupení Mažoretek z ZŠ + MŠ Pohořelice, Shake – UP SVČ Pohořelice a  Funny crew, jsme přivítali Hradišťan s Jiřím Pavlicou.

Písně z muzikálů nám zazpívali Yveta Blanarovičová a Josef Vojtek. Při tanečním vystoupení Crazy Vranovice se připravila česká kapela “Terrapie“ se slovenským frontmanem Miro Šmajdou, kteří roztančili mladé diváky pod podiem. Večer zakončil Junior Band Pohořelice, který vytvořil již tradičně úžasnou atmosféru.

Na podiu B, kromě odpoledního programu pro děti, vystoupily skupiny Sugesce, Strideo, Daniel Landa Revival a skupina BezKOFEINu.

Neděli zahájil v tanečním a hudebním pásmu Rozmarýnek ze SVČ Pohořelice. Dále nám předvedli své umění žáci z Ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla. Novoveská štístka vystoupila ve všech věkových kategoriích.

Před zcela zaplněným hledištěm zazpívala paní Hana Zagorová za doprovodu Boom Band J. Dvořáka. Zazpívat přišli i Mužáci z Pohořelic. Zakončení třídenního maratonu se ujala dechová muzika Cyrilka.

Na podiu B se děti setkaly s roztomilým T- Rexem - Beruškou.

Součástí Slavností byly i výstavy. Na Hotelu Pfann jsme mohli zhlédnout výstavu starých kočárků a ručních prací, kterou připravili členové klubu seniorů. Výtěžek z prodeje ručních prací a dobrovolné vstupné z této výstavy bude zasláno na konto Krtek.

Na náměstí Svobody byla vystavena kuriózní jízdní kola. Na Radnici již tradičně uspořádala výstavu kaktusů a sukulentů rodina Ing. Benkoviče, kterým tímto děkujeme. Dále byla otevřena fara, kostel ve kterém jsme si mohli prohlédnout výstavu biblí a již tradičně byla otevřena vyhlídka z věže kostela. Děkuje panu faráři Mgr.Svobodovi za vstřícnost a výpomoc při Slavnostech.

Další poděkování patří všem účinkujícím a jejich vedoucím. Děkujeme zaměstnancům MŠ Pohořelice, kteří kromě průvodu uspořádali den otevřených dveří v mateřské škole i s programem.

Poděkování patří také těm, kteří nejsou po dobu Slavností moc vidět. Za přípravu po technické stránce a za pořádek ve městě děkujeme pracovníkům údržby města, kteří v časných ranních hodinách město uklízí. Také pracovníkům na sportovní hale, kteří nám na hale zajišťují zázemí. Městské policii za bezpečnost a pořádek. 

 

Zvláštní poděkování si zaslouží pořadatelé – oranžový tým, zvukaři a moderátor. Bez jejich pomoci bychom  hladký chod slavností nezvládli.

 

Děkujeme firmě Kubant + Pařil za večerní program na podiu B. Díky jim, je program na slavnostech pestřejší.

 

Děkujeme občanům, kteří v dané lokalitě bydlí za pochopení.

 

 

Děkujeme všem sponzorům za přízeň, návštěvníkům za účast a těšíme se na setkání s vámi na dalších kulturních akcích.

 

 

Za realizační tým: Alena Bilavčíková, Ondřej Veselý,

 

Generální partner: Město Pohořelice                    

Mediální partneři: Český rozhlas Brno, Rádio Proglas, Rádio Krokodýl,

Partneři akce:   

Partneři akce:

ABK 99, s.r.o., Pohořelice

A.B.N. Design s.r.o., Brno

AGRIS spol. s r.o., Medlov

AGROSERVIS TRADING a.s., Višňové

AP Investing, s.r.o., Brno

Aqua-Gas, s.r.o.

ARCHIKA - architektonická projekční kancelář s.r.o., Brno

Atelier 6 senses s.r.o., Ing. Tereza Friedlová

AUTO HEMALA, Pohořelice

AUTOCENTRUM KURIMAI, Pohořelice

Autoopravna autodíly Milan Kurimaj

Beneš František – Beon, Pohořelice

CALIPSUM s.r.o., Pohořelice

CPI Moravia Books s.r.o., Pohořelice

CSG-Trade s.r.o., Brno

Cyrmex, s.r.o., Sokolnice

ČESKÁ SPOŘITELNA a.s.

České štěrkopísky spol. s r.o., Praha

DHL Supply Chain s.r.o., Pohořelice

ELEKTROSAPO – Jaroslav Šalanda, Pohořelice

Elmot – Milan Vašuta, Pohořelice

EuroPace s.r.o., Brno

Hotel Le Café, Pohořelice

H-REKULTIVACE a.s., Chomutov

HULMAN -kovošrot s.r.o., Pohořelice

CHEVRON - GASTRO ZAŘÍZENÍ, Mikulov

Ing. Aleš Drlý, Projektová činnost

                            ve výstavbě, Jičín

Ing. Jiří Vrbas – KVĚT, Blažovice

Ing. Michal Rak

Ing. Pavel Bačík, Pohořelice

INSIA BM s.r.o., Brno

KHL-EKO, a.s., Jirkov

KOMAB, s.r.o., Pohořelice

Lender Viktor, Břeclav

Manuli Hydraulics Europe s.r.o., Pohořelice

MARSTON - CZ s.r.o., Brno

MONTOP, spol. s r.o., Pohořelice

MORAVSKÁ STAVEBNÍ UNIE - MSU s.r.o., Brno

MVM-Ryhos s.r.o., Hustopeče

NAVARA ABROLLKIPPER a.s., Pohořelice 

NERIA INDUSTRY a.s., Pohořelice

NYVEL, spol. s r.o., Brno

Pam Arch s.r.o., Brno

PanJaBar s.r.o., Pohořelice

Pařil Radovan – DB OIL, Pohořelice

PK Ossendorf, s.r.o., Brno

PLEASURE PUB, Pohořelice

Pneuservis, Zdeněk Bartoš, Vranovice

PROGAS spol. s r.o., Hodonín

REA Ivaň, spol. s r.o., Ivaň

RYBNÍKÁŘSTVÍ POHOŘELICE a.s.

s.n.o.p. cz a.s., Pohořelice

Saloň Ladislav, Pohořelice

Selner s.r.o. ,kontejnerová doprava, Pohořelice

SEZAKO Prostějov s.r.o.

SM-Building s.r.o., Brno

STAMA, s.r.o., Nosislav

STAVOSPOL, s.r.o.

STREKON A-Z, s.r.o., Smolín

SUŠÁRNA POHOŘELICE, s.r.o.

SVOBODA sklenářství, s.r.o., Pohořelice

Šenkýř Jan, Pohořelice

Tábořiště u splavu Cvrčovice – Petr Rybecký

Top optik, Grůzová, Pohořelice

Truhlářství Kamil Vedral, Pohořelice

U Kašpárků, Jindřich Kašpárek, Pohořelice

UNIMAT v.o.s., Pohořelice

VAŠSTAV, s.r.o., Brno

VAVŘÍK s.r.o., Milan Vavřík, Pohořelice

VESTAV group s.r.o., Vyškov

VHS plus, spol.s.r.o. , Znojmo

VUSTERM, a.s., Brno

Xella CZ, s.r.o., Hrušovany u Brna

Zajíc-Zborovský, s.r.o., Pohořelice

Foto - slavnosti města 2015

8. července 2015

 

Slavnosti 2015

2. července 2015

Letošní 11 ročník slavností byl pro návštěvníky, pořadatele a účinkují doslova horký. Počasí nás během tří dnů překvapovalo teplotními a hlavně rychlými změnami, v sobotu večer nás pěkně vystrašila bouřková činnost, v neděli nám předčasně ukončila bouřka roztančený parket s Tufarankou, přesto všechno slavnosti proběhly bez větších komplikací. Program byl pestrý, věříme, že si návštěvníci každé věkové kategorie něco zajímavého našli.   
Páteční program zahájila, již tradičně skupina Máščasband, poté vystoupila skupina Portless, Eric Clapton cover band. Závěr patřil skupině Junior Bandu Pohořelice, který vytvořil úžasnou atmosféru. Roztančení návštěvníci je navzdory pozdním nočním hodinám, nechtěli pustit z podia.
Při sobotním oficiálním zahájení, jsme kromě oficiálních hostů přivítali průvod šermířů a vojáků, kteří doprovodili děti z Mateřské školy Pohořelice. Každá třída měla trička jiné barvy a průvod byl pěkně barevný. 
Po vystoupení Mažoretek z MŠ+ZŠ Pohořelice, Shake – UP SVČ Pohořelice a  Funny Angels vystoupila Monika Absolonová a Boom Band J. Dvořáka. Paní Absolonová nejenom, že zazpívala známe hity, ale poodhalila i něco ze svého soukromí.
Dalším vystupujícím byli Melody Gentlemen z Lednice, kteří nám přinesli trochu lázeňské atmosféry.
Skupiny Ezy Way a Jaksi  Taksi potěšili mladší generaci. Skupina QUEENIE předvedla dokonalé hudební divadlo. Mají autentické nástroje, písně hrají v původních tóninách, nosí dobové kostýmy a na jevišti jsou každý ve své roli, předvedli úžasnou show. Večer zakončila skupina Ret Hot Chili Peppers Revival, která díky bouřkám měla opožděný příjezd. Z tohoto důvodu došlo k posunutí vystoupení do pozdějších nočních hodin.
Neděli zahájil Ateliér Mgr. Pavla Kratochvíla. ZUŠ Pohořelice se předvedla s muzikálem Lví král. Za SVČ Pohořelice se představil v tanečním a hudebním pásmu Rozmarýnek. Novoveská štístka opět zahájila své vystoupení příjezdem s koňmi. Zazpívat přišli i Mužáci z Pohořelic.
Zakončení třídenního maratonu se ujala dechová muzika Túfaranka ze Šakvic.
Na letošních slavnostech vystoupilo 12 skupin, svá vystoupení hudební a tanečních, nám předvedlo 353 dětí z místních škol a kroužků.
Tímto děkujeme všem účinkujícím a jejich vedoucím.
Poděkování si zaslouží všichni zaměstnanci MŠ Pohořelice, kteří kromě průvodu uspořádali den otevřených dveří v mateřské škole i přesto, že zde stále probíhají stavební práce.

Na podiu B – stará obec se v sobotu v programu střídali vojáci ze skupiny Exulis a šermíři ze skupiny Lucius, vojáci měli tábor v parčíku u hotelu Pfan. V neděli bylo ve staré obci Divadlo na káře s pohádkami pro děti.
V pátek a v sobotu ve staré obci vystoupily kapely, Cayman, Elberth a M. Kořínek, Mikin  a BezKOFEINu, tento program zajištuje firma Kubant + Pařil ve vlastní režii. Díky nim je program na slavnostech pestřejší. Tímto jim děkujeme

Další poděkování patří panu děkanovi Mgr. Svobodovi za spolupráci na slavnostech. Otevření fary, kostela a věže kostela a přípravu pěkné výstavy na faře.
Rodině Ing. Benkoviče za pořádání již tradiční výstavy kaktusů a sukulentů. Mgr. Rouzkovi a jeho přátelům za prezentaci motocyklů.

Poděkování patří také těm, kteří nejsou po dobu slavností moc vidět ale jejich práce je důležitá. Za přípravu po technické stránce a za pořádek ve městě děkujeme pracovníkům údržby města. Také pracovníkům na sportovní hale, kteří nám na hale zajištují zázemí. Městské policii za bezpečnost a pořádek. 

Zvláštní poděkování si zaslouží pořadatelé – oranžový tým, bez jejich pomoci bychom hladký chod slavností nezvládli.

Děkujeme občanům, kteří v dané lokalitě bydlí za pochopení.

Děkujeme všem sponzorů za přízeň, návštěvníkům za účast a těšíme se na setkání s Vámi na dalších kulturních akcích.

Za realizační tým: Alena Bilavčíková, Ondřej Veselý, Bronislava Mlíková, Pavel Šotnar


Slavnosti města Pohořelice 2014 - co se dělo

26. června 2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí - X. Ročník 2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí - IX. ročník

1. července 2013

Slavnosti města se konaly ve dnech 14. - 16.6.2013

Slavnosti města Pohořelice a okolí - VII. ročník

4. července 2011

VII. ročník slavností města Pohořelice, který se konal 10. - 12. června 2011, je úspěšně za námi. V letošním roce nám konečně po celé tři dny přálo počasí. Jak slavnosti probíhaly si asi zhodnotí každý návštěvník sám podle toho, co ho z programu zaujalo, a jak se mu to líbilo. Jsme rádi, že přišlo takové množství diváků.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - VI. ročník

9. srpna 2010

Ve dnech 18. - 20. června 2010 se konaly již šestým rokem Slavnosti města Pohořelice a okolí. Po dobu těchto dní mohli návštěvníci zhlédnout různá vystoupení známých umělců i místních amatérských kroužků. Mohli rovněž navštívit různé atrakce, výstavy a stánky (podrobně o programu viz článek). Děkujeme všem, kteří se na této třídenní kulturní akci jakkoliv podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by nebylo možné Slavnosti v tak širokém rozsahu uskutečnit. Velice si jejich vstřícnosti vážíme a budeme se snažit tuto největší kulturní a společenskou událost v našem městě dále rozvíjet.

Článek s poděkováním (*.pdf 67 kB)
                                                                                             Organizační tým Slavností

 

Slavnosti města Pohořelice a okolí - V. ročník

13. srpna 2009

Již pátým rokem se konaly Slavnosti města Pohořelice. Proběhly ve dnech 19. - 21. června 2009. Děkujeme všem, kteří se na této třídenní kulturní akci jakkoliv podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by se Slavnosti jen těžko mohly v tak širokém rozsahu uskutečnist.

Článek (*.doc 32 kB)

Slavnosti města Pohořelice a okolí - IV. ročník

26. června 2008

Ve dnech 13.-15. června 2008 se již po čtvrté uskutečnily Slavnosti města Pohořelice a okolí.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - III. ročník

12. července 2007

Již třetím rokem se od pátku 15. června do neděle 17. června 2007 uskutečnily Slavnosti města Pohořelice a okolí.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - II. ročník

21. června 2006

Město Pohořelice se v krásných, všemi již tak dlouho očekávaných, letních dnech 17. a 18. června 2006 stalo místem, kde se konal II. ročník SLAVNOSTÍ MĚSTA POHOŘELICE A OKOLÍ. Vzhledem k výročí 700 let od zavraždění posledního českého krále  z Přemyslova rodu Václava III. v Olomouci, se i organizátoři této kulturní akce rozhodli zaměřit svoji pozornost a celé slavnosti na toto významné období v historii nejen celé naší země, ale také, jak se mohl pozorný návštěvník Slavností dovědět na výstavě v kostele sv. Jakuba staršího „Pohořelice v nejstarších listinách z doby přemyslovské“, v historii našeho města.

panorama.JPG

MĚSTO POHOŘELICE
Městský úřad Pohořelice

Vídeňská 699 Tel.: 519 301 311
691 23 Pohořelice Fax: 519 424 552
E-mail: info@pohorelice.cz
El. podatelna: bližší informace
ID datové schránky: 5vjbzr8
Úřední hodiny

Po: 07.30 - 11.30 a 12.30 - 17.00
St:  07.30 - 11.30 a 12.30 - 17.00

Krátké zprávy
Facebook profil Města Pohořelice

Facebook profil Města Pohořelice

On-line katalog knih
naší knihovny

Profil knihovny Města Pohořelice

16318

Povodňový plán Povodňový plán města Pohořelice 

http://jihomoravsky.dppcr.cz/web_584801/

  • KRIZPORT - Portál krizového řízení pro JmK
  • Czech POINT
  • HC Kometa Brno
  • Protikorupční linka 199
  • Family Point - místo pro rodinu