Slavnosti města Pohořelice - fotogalerie

Foto - slavnosti města 2015

8. července 2015

 

Slavnosti 2015

2. července 2015

Letošní 11 ročník slavností byl pro návštěvníky, pořadatele a účinkují doslova horký. Počasí nás během tří dnů překvapovalo teplotními a hlavně rychlými změnami, v sobotu večer nás pěkně vystrašila bouřková činnost, v neděli nám předčasně ukončila bouřka roztančený parket s Tufarankou, přesto všechno slavnosti proběhly bez větších komplikací. Program byl pestrý, věříme, že si návštěvníci každé věkové kategorie něco zajímavého našli.   
Páteční program zahájila, již tradičně skupina Máščasband, poté vystoupila skupina Portless, Eric Clapton cover band. Závěr patřil skupině Junior Bandu Pohořelice, který vytvořil úžasnou atmosféru. Roztančení návštěvníci je navzdory pozdním nočním hodinám, nechtěli pustit z podia.
Při sobotním oficiálním zahájení, jsme kromě oficiálních hostů přivítali průvod šermířů a vojáků, kteří doprovodili děti z Mateřské školy Pohořelice. Každá třída měla trička jiné barvy a průvod byl pěkně barevný. 
Po vystoupení Mažoretek z MŠ+ZŠ Pohořelice, Shake – UP SVČ Pohořelice a  Funny Angels vystoupila Monika Absolonová a Boom Band J. Dvořáka. Paní Absolonová nejenom, že zazpívala známe hity, ale poodhalila i něco ze svého soukromí.
Dalším vystupujícím byli Melody Gentlemen z Lednice, kteří nám přinesli trochu lázeňské atmosféry.
Skupiny Ezy Way a Jaksi  Taksi potěšili mladší generaci. Skupina QUEENIE předvedla dokonalé hudební divadlo. Mají autentické nástroje, písně hrají v původních tóninách, nosí dobové kostýmy a na jevišti jsou každý ve své roli, předvedli úžasnou show. Večer zakončila skupina Ret Hot Chili Peppers Revival, která díky bouřkám měla opožděný příjezd. Z tohoto důvodu došlo k posunutí vystoupení do pozdějších nočních hodin.
Neděli zahájil Ateliér Mgr. Pavla Kratochvíla. ZUŠ Pohořelice se předvedla s muzikálem Lví král. Za SVČ Pohořelice se představil v tanečním a hudebním pásmu Rozmarýnek. Novoveská štístka opět zahájila své vystoupení příjezdem s koňmi. Zazpívat přišli i Mužáci z Pohořelic.
Zakončení třídenního maratonu se ujala dechová muzika Túfaranka ze Šakvic.
Na letošních slavnostech vystoupilo 12 skupin, svá vystoupení hudební a tanečních, nám předvedlo 353 dětí z místních škol a kroužků.
Tímto děkujeme všem účinkujícím a jejich vedoucím.
Poděkování si zaslouží všichni zaměstnanci MŠ Pohořelice, kteří kromě průvodu uspořádali den otevřených dveří v mateřské škole i přesto, že zde stále probíhají stavební práce.

Na podiu B – stará obec se v sobotu v programu střídali vojáci ze skupiny Exulis a šermíři ze skupiny Lucius, vojáci měli tábor v parčíku u hotelu Pfan. V neděli bylo ve staré obci Divadlo na káře s pohádkami pro děti.
V pátek a v sobotu ve staré obci vystoupily kapely, Cayman, Elberth a M. Kořínek, Mikin  a BezKOFEINu, tento program zajištuje firma Kubant + Pařil ve vlastní režii. Díky nim je program na slavnostech pestřejší. Tímto jim děkujeme

Další poděkování patří panu děkanovi Mgr. Svobodovi za spolupráci na slavnostech. Otevření fary, kostela a věže kostela a přípravu pěkné výstavy na faře.
Rodině Ing. Benkoviče za pořádání již tradiční výstavy kaktusů a sukulentů. Mgr. Rouzkovi a jeho přátelům za prezentaci motocyklů.

Poděkování patří také těm, kteří nejsou po dobu slavností moc vidět ale jejich práce je důležitá. Za přípravu po technické stránce a za pořádek ve městě děkujeme pracovníkům údržby města. Také pracovníkům na sportovní hale, kteří nám na hale zajištují zázemí. Městské policii za bezpečnost a pořádek. 

Zvláštní poděkování si zaslouží pořadatelé – oranžový tým, bez jejich pomoci bychom hladký chod slavností nezvládli.

Děkujeme občanům, kteří v dané lokalitě bydlí za pochopení.

Děkujeme všem sponzorů za přízeň, návštěvníkům za účast a těšíme se na setkání s Vámi na dalších kulturních akcích.

Za realizační tým: Alena Bilavčíková, Ondřej Veselý, Bronislava Mlíková, Pavel Šotnar


Slavnosti města Pohořelice 2014 - co se dělo

26. června 2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí - X. Ročník 2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí - IX. ročník

1. července 2013

Slavnosti města se konaly ve dnech 14. - 16.6.2013

Slavnosti města Pohořelice a okolí - VII. ročník

4. července 2011

VII. ročník slavností města Pohořelice, který se konal 10. - 12. června 2011, je úspěšně za námi. V letošním roce nám konečně po celé tři dny přálo počasí. Jak slavnosti probíhaly si asi zhodnotí každý návštěvník sám podle toho, co ho z programu zaujalo, a jak se mu to líbilo. Jsme rádi, že přišlo takové množství diváků.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - VI. ročník

9. srpna 2010

Ve dnech 18. - 20. června 2010 se konaly již šestým rokem Slavnosti města Pohořelice a okolí. Po dobu těchto dní mohli návštěvníci zhlédnout různá vystoupení známých umělců i místních amatérských kroužků. Mohli rovněž navštívit různé atrakce, výstavy a stánky (podrobně o programu viz článek). Děkujeme všem, kteří se na této třídenní kulturní akci jakkoliv podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by nebylo možné Slavnosti v tak širokém rozsahu uskutečnit. Velice si jejich vstřícnosti vážíme a budeme se snažit tuto největší kulturní a společenskou událost v našem městě dále rozvíjet.

Článek s poděkováním (*.pdf 67 kB)
                                                                                             Organizační tým Slavností

 

Slavnosti města Pohořelice a okolí - V. ročník

13. srpna 2009

Již pátým rokem se konaly Slavnosti města Pohořelice. Proběhly ve dnech 19. - 21. června 2009. Děkujeme všem, kteří se na této třídenní kulturní akci jakkoliv podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by se Slavnosti jen těžko mohly v tak širokém rozsahu uskutečnist.

Článek (*.doc 32 kB)

Slavnosti města Pohořelice a okolí - IV. ročník

26. června 2008

Ve dnech 13.-15. června 2008 se již po čtvrté uskutečnily Slavnosti města Pohořelice a okolí.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - III. ročník

12. července 2007

Již třetím rokem se od pátku 15. června do neděle 17. června 2007 uskutečnily Slavnosti města Pohořelice a okolí.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - II. ročník

21. června 2006

Město Pohořelice se v krásných, všemi již tak dlouho očekávaných, letních dnech 17. a 18. června 2006 stalo místem, kde se konal II. ročník SLAVNOSTÍ MĚSTA POHOŘELICE A OKOLÍ. Vzhledem k výročí 700 let od zavraždění posledního českého krále  z Přemyslova rodu Václava III. v Olomouci, se i organizátoři této kulturní akce rozhodli zaměřit svoji pozornost a celé slavnosti na toto významné období v historii nejen celé naší země, ale také, jak se mohl pozorný návštěvník Slavností dovědět na výstavě v kostele sv. Jakuba staršího „Pohořelice v nejstarších listinách z doby přemyslovské“, v historii našeho města.

panorama.JPG

MĚSTO POHOŘELICE
Městský úřad Pohořelice

Informace

Aktuální úřední hodiny:

pondělí: 07:30 do 11:30 a 12:30 do 17:00
středa: 07:30 do 11:30 a 12:30 do 17:00

Město Pohorelice
Vídeňská 699
691 23 Pohořelice

Podatelna tel.: 519 301 311
Fax: 519 424 552
E-mail: info@pohorelice.cz
El. podatelna: bližší informace
ID datové schránky: 5vjbzr8
Facebook profil Města Pohořelice

Facebook profil Města Pohořelice

On-line katalog knih
naší knihovny

Profil knihovny Města Pohořelice

16318

  • KRIZPORT - Portál krizového řízení pro JmK
  • Czech POINT
  • HC Kometa Brno
  • Protikorupční linka 199
  • Family Point - místo pro rodinu