Slavnosti města Pohořelice - fotogalerie

Slavnosti města Pohořelice a okolí 2019 - fotogalerie

21. června 2019

Opět jsme díky počasí prožili horký  XV. ročník Slavnosti města Pohořelice a okolí. Program se připravoval jako vždy tak, abychom mohli nabídnout vystoupení divákům všech věkových skupin.

Kromě profesionálních uskupení tvoří program také děti z různých kroužků. Děkujeme jak dětem, tak i vedoucím popřípadě pánum a a paním učitelkám za přípravu. Děkujeme MŠ + ZŠ Pohořelice Mažoretkám. ZUŠ Pohořelice,  SVČ Pohořelice – kroužkům Rozmarýnek, SHAKE UP a Novoveská štístka za vystoupení. Jako hosté u nás vystupují Grazy  a Čtyřlístek Vranovice, děkujeme za přízeň.  Další poděkování si zaslouží  děti a zaměstnanci a rodiče dětí z MŠ Pohořelice  za účast v průvodu a zorganizování Dne otevřených dveří v areálu mateřské školky, včetně doprovodného programu. Poděkování  patří  i Hudebnímu Ateliéru Mgr. Pavla Kratochvíla.

Děkujeme děkanovi Mgr. Svobodovi  za zpřístupnění fary a věže kostela.

Děkujeme za výstavu malých motocyklů JAWA – Fechtl Gang Chalópky.

Děkujeme skupině MášČasBand a Hrad 92, kteří vystoupily na slavnostech města na pódiu B, bez nároku na honorář.

Velké poděkování patří členům muzejního spolku, kteří  uspořádali v prostorách konírny a přilehlé budově pestrou výstavu a také tradiční výstavou kaktusů a sukulentů.

Na této akci se podílí další spousta lidí, bez kterých by nebylo možné celou akci uspořádat. Především jsou to pracovníci údržby města Pohořelice, kteří musí  vše připravit a během akce v časných ranních hodinách město uklidit. V pondělí musí vše dát opět do původního stavu. Důležitou součástí týmu jsou i pracovníci sportovní haly, kteří při slavnostech vypomáhají.

Velkou oporou jsou nám strážníci městské policie – Ing. Štepán Pirnus, Jana Škrabalová, Jaroslav Lukáč , Milan Stuchlík a Jiří Culek.

Poděkování si zaslouží celý realizační tým, který slavnosti připravuje a realizuje:

Mgr. Ondřej Veselý, Jan Kříž, Eva Kaňovská, Kateřina Kvapilová, Martina Minaříková,  Mgr. Pavel Šotnar, Pavel Hulman, Martin Mlýnek, Jan Hrstka, Roman Sellner, Jiří Šťastný, Lukáš Ohera, Denisa Bačkovská, Lucie Popelová, Hana Mlýnková, Patrik Přerovský, Adéla Hrozková, Dita Dufková,Jan Przywara, Veronika Celnarová, Lucie Smutná, Anna Hájková a Mgr. Lukáš Nápravník.

Děkujeme občanům, kteří v dané lokalitě bydlí, za pochopení.

Děkujeme všem sponzorů za přízeň, návštěvníkům za účast a těšíme se na setkání s Vámi na dalších kulturních akcích.

Za realizační tým: Alena Bilavčíková a Mgr. Ondřej Veselý, Jan Kříž

 

Partneři slavností:

ABK 99, s.r.o., Pohořelice
A.B.N. Design s.r.o., Brno
AGRIS spol. s r.o., Medlov
AGROSERVIS TRADING a.s., Višňové
ARCHIKA - architektonická projekční kancelář s.r.o., Brno
Arrano Group, s.r.o., Olomouc
AUTO HEMALA, Pohořelice
AUTOCENTRUM KURIMAI, Pohořelice
Autoopravna autodíly Milan Kurimaj, Pohořelice
Beneš František – Beon, Pohořelice
CPI Moravia Books s.r.o., Pohořelice
CSG-Trade s.r.o., Brno
Cyrmex, s.r.o., Sokolnice
České štěrkopísky spol. s r.o., Praha
Českomoravská stavební spořitelna, a.s.,  Praha
DHL Supply Chain s.r.o., Pohořelice
DISTR služba škole, Mgr. František Vlasák, Mikulov
Emvaro s.r.o. – Milan Vašuta, Pohořelice
EuroPace s.r.o., Brno
FCC Česká republika, s.r.o., Brno
Hotel Le Café, Pohořelice
HULMAN -kovošrot s.r.o., Pohořelice
Ing. Michal Rak, Brno
Ing. Pavel Bačík, Pohořelice
KALÁB-stavební firma, s.r.o., Brno
Květiny Tropik, David Lang, Pohořelice
Lékárna ARNICA, Pohořelice
Manuli Hydraulics Europe s.r.o., Pohořelice
MONTOP, spol. s r.o., Pohořelice
NAVARA ABROLLKIPPER a.s., Pohořelice
NERIA INDUSTRY a.s., Pohořelice
NYVEL, spol. s r.o., Brno
PanJaBar s.r.o., Pohořelice
Pařil Radovan – DB OIL, Pohořelice
ProEx 2000, spol. s r. o., Pohořelice
RYBNÍKÁŘSTVÍ POHOŘELICE a.s.
Rychlý Zdeněk, Grilovaná kuřata, Pohořelice
s.n.o.p. cz a.s., Pohořelice
Saloň Ladislav, Pohořelice
Selner s.r.o.,kontejnerová doprava, Pohořelice
SILASFALT s.r.o., Ostrava-Kunčice
SM-Building s.r.o., Brno
STAVOSPOL, s.r.o.
STREKON A-Z, s.r.o., Smolín
Suchánková Lenka, Pohořelice
SUŠÁRNA POHOŘELICE, s.r.o.
Tábořiště u splavu Cvrčovice – Petr Rybecký
TLAK SMOLÍK s.r.o., Praha
Truhlářství Kamil Vedral, Pohořelice
U Kašpárků, Jindřich Kašpárek, Pohořelice
U Vavříků, Miroslav Vavřík, Pohořelice
VAŠSTAV, s.r.o., Brno
VAVŘÍK s.r.o., Milan Vavřík, Pohořelice
Xella CZ, s.r.o., Hrušovany u Brna
Zajíc-Zborovský, s.r.o., Pohořelice

 

Foto - X.ročník Slavností 2014

2. listopadu 2018

Foto - pátek 13.6.14, sobota 14.6.14, neděle 15.6.2014

Slavnosti města 2017

15. června 2018

Slavnosti města Pohořelice a okolí - XIII.ročník se konaly ve dnech 9. - 11.6.2017. Na této třídenní akci jsme měli možnost zhlédnout vystoupení profesionálních umělců, žáků hudebních škol, tanečních kroužků a pěveckých sborů dětí i dospělých. Součástí slavností byly výstavy a prohlídky. Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

17296

Foto - slavnosti města 2015

8. července 2015

 

Slavnosti 2015

2. července 2015

Letošní 11 ročník slavností byl pro návštěvníky, pořadatele a účinkují doslova horký. Počasí nás během tří dnů překvapovalo teplotními a hlavně rychlými změnami, v sobotu večer nás pěkně vystrašila bouřková činnost, v neděli nám předčasně ukončila bouřka roztančený parket s Tufarankou, přesto všechno slavnosti proběhly bez větších komplikací. Program byl pestrý, věříme, že si návštěvníci každé věkové kategorie něco zajímavého našli.   
Páteční program zahájila, již tradičně skupina Máščasband, poté vystoupila skupina Portless, Eric Clapton cover band. Závěr patřil skupině Junior Bandu Pohořelice, který vytvořil úžasnou atmosféru. Roztančení návštěvníci je navzdory pozdním nočním hodinám, nechtěli pustit z podia.
Při sobotním oficiálním zahájení, jsme kromě oficiálních hostů přivítali průvod šermířů a vojáků, kteří doprovodili děti z Mateřské školy Pohořelice. Každá třída měla trička jiné barvy a průvod byl pěkně barevný. 
Po vystoupení Mažoretek z MŠ+ZŠ Pohořelice, Shake – UP SVČ Pohořelice a  Funny Angels vystoupila Monika Absolonová a Boom Band J. Dvořáka. Paní Absolonová nejenom, že zazpívala známe hity, ale poodhalila i něco ze svého soukromí.
Dalším vystupujícím byli Melody Gentlemen z Lednice, kteří nám přinesli trochu lázeňské atmosféry.
Skupiny Ezy Way a Jaksi  Taksi potěšili mladší generaci. Skupina QUEENIE předvedla dokonalé hudební divadlo. Mají autentické nástroje, písně hrají v původních tóninách, nosí dobové kostýmy a na jevišti jsou každý ve své roli, předvedli úžasnou show. Večer zakončila skupina Ret Hot Chili Peppers Revival, která díky bouřkám měla opožděný příjezd. Z tohoto důvodu došlo k posunutí vystoupení do pozdějších nočních hodin.
Neděli zahájil Ateliér Mgr. Pavla Kratochvíla. ZUŠ Pohořelice se předvedla s muzikálem Lví král. Za SVČ Pohořelice se představil v tanečním a hudebním pásmu Rozmarýnek. Novoveská štístka opět zahájila své vystoupení příjezdem s koňmi. Zazpívat přišli i Mužáci z Pohořelic.
Zakončení třídenního maratonu se ujala dechová muzika Túfaranka ze Šakvic.
Na letošních slavnostech vystoupilo 12 skupin, svá vystoupení hudební a tanečních, nám předvedlo 353 dětí z místních škol a kroužků.
Tímto děkujeme všem účinkujícím a jejich vedoucím.
Poděkování si zaslouží všichni zaměstnanci MŠ Pohořelice, kteří kromě průvodu uspořádali den otevřených dveří v mateřské škole i přesto, že zde stále probíhají stavební práce.

Na podiu B – stará obec se v sobotu v programu střídali vojáci ze skupiny Exulis a šermíři ze skupiny Lucius, vojáci měli tábor v parčíku u hotelu Pfan. V neděli bylo ve staré obci Divadlo na káře s pohádkami pro děti.
V pátek a v sobotu ve staré obci vystoupily kapely, Cayman, Elberth a M. Kořínek, Mikin  a BezKOFEINu, tento program zajištuje firma Kubant + Pařil ve vlastní režii. Díky nim je program na slavnostech pestřejší. Tímto jim děkujeme

Další poděkování patří panu děkanovi Mgr. Svobodovi za spolupráci na slavnostech. Otevření fary, kostela a věže kostela a přípravu pěkné výstavy na faře.
Rodině Ing. Benkoviče za pořádání již tradiční výstavy kaktusů a sukulentů. Mgr. Rouzkovi a jeho přátelům za prezentaci motocyklů.

Poděkování patří také těm, kteří nejsou po dobu slavností moc vidět ale jejich práce je důležitá. Za přípravu po technické stránce a za pořádek ve městě děkujeme pracovníkům údržby města. Také pracovníkům na sportovní hale, kteří nám na hale zajištují zázemí. Městské policii za bezpečnost a pořádek. 

Zvláštní poděkování si zaslouží pořadatelé – oranžový tým, bez jejich pomoci bychom hladký chod slavností nezvládli.

Děkujeme občanům, kteří v dané lokalitě bydlí za pochopení.

Děkujeme všem sponzorů za přízeň, návštěvníkům za účast a těšíme se na setkání s Vámi na dalších kulturních akcích.

Za realizační tým: Alena Bilavčíková, Ondřej Veselý, Bronislava Mlíková, Pavel Šotnar


Slavnosti města Pohořelice 2014 - co se dělo

26. června 2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí - X. Ročník 2014

Slavnosti města Pohořelice a okolí - IX. ročník

1. července 2013

Slavnosti města se konaly ve dnech 14. - 16.6.2013

Slavnosti města Pohořelice a okolí - VII. ročník

4. července 2011

VII. ročník slavností města Pohořelice, který se konal 10. - 12. června 2011, je úspěšně za námi. V letošním roce nám konečně po celé tři dny přálo počasí. Jak slavnosti probíhaly si asi zhodnotí každý návštěvník sám podle toho, co ho z programu zaujalo, a jak se mu to líbilo. Jsme rádi, že přišlo takové množství diváků.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - VI. ročník

9. srpna 2010

Ve dnech 18. - 20. června 2010 se konaly již šestým rokem Slavnosti města Pohořelice a okolí. Po dobu těchto dní mohli návštěvníci zhlédnout různá vystoupení známých umělců i místních amatérských kroužků. Mohli rovněž navštívit různé atrakce, výstavy a stánky (podrobně o programu viz článek). Děkujeme všem, kteří se na této třídenní kulturní akci jakkoliv podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by nebylo možné Slavnosti v tak širokém rozsahu uskutečnit. Velice si jejich vstřícnosti vážíme a budeme se snažit tuto největší kulturní a společenskou událost v našem městě dále rozvíjet.

Článek s poděkováním (*.pdf 67 kB)
                                                                                             Organizační tým Slavností

 

Slavnosti města Pohořelice a okolí - V. ročník

13. srpna 2009

Již pátým rokem se konaly Slavnosti města Pohořelice. Proběhly ve dnech 19. - 21. června 2009. Děkujeme všem, kteří se na této třídenní kulturní akci jakkoliv podíleli a zejména sponzorům, bez kterých by se Slavnosti jen těžko mohly v tak širokém rozsahu uskutečnist.

Článek (*.doc 32 kB)

Slavnosti města Pohořelice a okolí - IV. ročník

26. června 2008

Ve dnech 13.-15. června 2008 se již po čtvrté uskutečnily Slavnosti města Pohořelice a okolí.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - III. ročník

12. července 2007

Již třetím rokem se od pátku 15. června do neděle 17. června 2007 uskutečnily Slavnosti města Pohořelice a okolí.

Slavnosti města Pohořelice a okolí - II. ročník

21. června 2006

Město Pohořelice se v krásných, všemi již tak dlouho očekávaných, letních dnech 17. a 18. června 2006 stalo místem, kde se konal II. ročník SLAVNOSTÍ MĚSTA POHOŘELICE A OKOLÍ. Vzhledem k výročí 700 let od zavraždění posledního českého krále  z Přemyslova rodu Václava III. v Olomouci, se i organizátoři této kulturní akce rozhodli zaměřit svoji pozornost a celé slavnosti na toto významné období v historii nejen celé naší země, ale také, jak se mohl pozorný návštěvník Slavností dovědět na výstavě v kostele sv. Jakuba staršího „Pohořelice v nejstarších listinách z doby přemyslovské“, v historii našeho města.

panorama.JPG

MĚSTO POHOŘELICE
Městský úřad Pohořelice

Vídeňská 699 Tel.: 519 301 311
691 23 Pohořelice Fax: 519 424 552
E-mail: info@pohorelice.cz
El. podatelna: bližší informace
ID datové schránky: 5vjbzr8
Úřední hodiny

Po: 07.30 - 11.30 a 12.30 - 17.00
St:  07.30 - 11.30 a 12.30 - 17.00

Krátké zprávy
Facebook profil Města Pohořelice

Facebook profil Města Pohořelice

On-line katalog knih
naší knihovny

Profil knihovny Města Pohořelice

16318

Povodňový plán Povodňový plán města Pohořelice 

http://jihomoravsky.dppcr.cz/web_584801/

  • KRIZPORT - Portál krizového řízení pro JmK
  • Czech POINT
  • HC Kometa Brno
  • Protikorupční linka 199
  • Family Point - místo pro rodinu