Vánoční nadělování

Vážení občané,

než se nadějeme, podzim se přežene a na dveře zaklepou Vánoce. Většina z nás již přemýšlí, čím letos své nejbližší překvapí, co jim udělá největší radost. Někteří ale myslí také na děti, které žijí v rodinách, kterým se teď právě nedaří dobře. Možná jim životní úroveň klesla díky dlouhodobé nemoci, ztrátě zaměstnání, odchodem jednoho z rodičů, nebo z jiných důvodů, které život někdy přinese.

V posledních dnech se na nás právě několik takových empatických spoluobčanů obrátilo s dotazem, zda i pro letošní rok plánujeme vánoční nadělování dětem z rodin v našem ORP, o nichž víme, že se v takové nelehké situaci ocitli a naši pomoc si zaslouží. Proto vedení města opět oslovilo pracovnice sociálního odboru, které Vánoční nadělování organizovaly i v minulých dvou letech, a společně jsme vymysleli způsob, jak obdarovat právě ty nejpotřebnější vhodným dárkem. Jedná se o 25 dětí.

Všichni, kteří mají zájem se zapojit do Vánočního nadělování, mohou kontaktovat přímo pracovníky sociálního odboru (tf. 519 301 354 a 355). Zde si sami vyberou dítě, pro které dle vlastního výběru a možností zakoupí dárek. Celá akce bude probíhat naprosto anonymně. Dárce uvede pouze pohlaví a věk dítěte, kterému chce dát dárek a sociální pracovnice si tohoto dárce přiřadí k vybranému dítěti. Jména obdarovaných dětí zůstanou v anonymitě, znát je budou pouze sociální pracovnice, které pak dárky před Vánocemi rozvezou do vytipovaných rodin. Pokud nám dárky přinesete již zabalené, velmi nám tím celou akci usnadníte. A ještě prosíme – určitě nám všem jde o to, abychom děti potěšili, a proto darujte pouze věci nové a nepoškozené!

Zakoupené dárky mohou dárci přinést na odbor sociální a zdravotní při MěÚ Pohořelice do  5. prosince 2017. Dětem, kterým nikdo žádný dárek nepřinese, opatříme dárky sami, a to z prostředků vybraných mezi úředníky městského úřadu.

Věříme, že až budete sedět u vánočního stromku, v kruhu svých nejbližších, potěší Vás u srdce myšlenka, že někde jinde, v jiné rodině, vykouzlil Váš dárek úsměv na rtech cizího dítěte.

 

Všem, kteří se zapojí do Vánočního nadělování předem děkujeme.

 

vedení města Pohořelice

a pracovnice sociálního a zdravotního odboru

Městského úřadu Pohořelice

 

 

MĚSTO POHOŘELICE
Městský úřad Pohořelice

Vídeňská 699 Tel.: 519 301 311
691 23 Pohořelice Fax: 519 424 552
E-mail: info@pohorelice.cz
El. podatelna: bližší informace
ID datové schránky: 5vjbzr8
Úřední hodiny

Po: 07.30 - 11.30 a 12.30 - 17.00
St:  07.30 - 11.30 a 12.30 - 17.00

Krátké zprávy
Facebook profil Města Pohořelice

Facebook profil Města Pohořelice

On-line katalog knih
naší knihovny

Profil knihovny Města Pohořelice

16318

Povodňový plán Povodňový plán města Pohořelice 

http://jihomoravsky.dppcr.cz/web_584801/

Hlašení do emailu

S ohledem na občany v částech města s nedostatečnou slyšitelností místního rozhlasu a pracující mimo území města, nabízíme možnost zasílání hlášení místního rozhlasu na zaslanou emailovou adresu.

Po zaslání kontaktní adresy na adresu sekretariat@pohorelice.cz s předmětem

hlaseni_do_posty

bude zasíláno hlášení místního rozhlasu.

  • KRIZPORT - Portál krizového řízení pro JmK
  • Czech POINT
  • HC Kometa Brno
  • Protikorupční linka 199
  • Family Point - místo pro rodinu